CreativeLatvia

Fox Lima prezentē modi Somijā

news.creativelatvia.com

Tā kā mūsu mērķis ir popularizēt Latvijas modi ne tikai šeit, bet arī ārzemēs, labprāt atbalstām jaunos, talantīgos skatuves māksliniekus, kas spilgti un drosmīgi prezentē mūsu tērpus citās valstīs. Šovasar Somija uzzināja, cik pasakaini ir Ingas Tauriņas kleitas, Vitelli kokteiļtērpi, Mondolini krāšņumi un ArtBag somiņas.

Jūnija vidū latviešu dziedātāja Alise Ketnere jeb Fox Lima, kas zināma kā grupas „Enigma” balss, piedalījās Somijas pilsētas Oulu pilsētas svētku atklāšanā. Dziedātāja izpelnījās atzinību ne tikai par muzikālo izpildījumu uz pasaules lielākā buru kuģa „Kruzenštern”, bet arī par īpaši piemeklētajiem Latvijas modes mākslinieku un dizaineru tērpiem.

Fox Lima jeb Alise Ketnere, kas kļuvusi zināma, pateicoties sadarbībai ar grupu „Enigma” un īpaši ar dziesmu „The Social Song”, spilgti pieteikusi sevi jau pagājušogad, veidojot koncerttūri Vācijā. Šogad dziedātājai bija gods prezentēt sevi un savu valsti Oulu pilsētas svētkos, kuros piedalījās prominentas Somijas amatpersonas. Klātesošo un mediju uzmanību izpelnījās Fox Limas skatuves tērps, kas līdzinājās gleznainam mākslas darbam un kuru darinājusi Latvijas modes māksliniece Inga Tauriņa. Savukārt pieņemšanā dziedātāja apkārtējos pārsteidza ar jaunā un daudzsološā Latvijas modes zīmola „Vitelli” kokteiļtērpu, kuram īpaši tika pieskaņota soma no zīmola „ArtBag”. Visi Fox Limas tērpi tapuši sadarbībā ar Latvijas modes mākslinieku un dizaineru interneta veikalu  www.CreativeLatvia.com

Ingas Tauriņas pasakainais tērps. Fox Lima uz burinieka :)

Oulu ir Somijas ziemeļu pilsēta, kas ir viena no lielākajām ostas pilsētām visā Ziemeļeiropā. Piejūras pilsēta zināma kā tehnoloģiju izgudrojumu meka, pateicoties Oulu zinātnes Universitātei, kur mācās jaunie inženieri. Pilsētā atrodas arī otrs lielākais mobilo tehnoloģiju koncerns „Nokia”.

Oulu pilsētas svētku ietvaros dziedātāja apmeklēja pieņemšanu pie pilsētas mēra. Par piedzīvotajām emocijām Fox Lima stāsta: “Piedalīšanās prominentos ārvalstu pasākumos māksliniekam ir ne tikai iespēja parādīt sevi, bet arī prezentēt savu valsti. Man ir prieks, ka ārzemju viesus varēju pārsteigt ar veltēm, ko sarūpēja „Stendera ziepju fabrika” un Latvijas modes mākslinieku veikals www.CreativeLatvia.com, dāvinot modes zīmola „Mondolini” pārsteigumus. Lielu interesi (it īpašu dāmu vidū) radīja „Artbag” linu somiņas, kas ir smalkas un reizē ļoti vienkāršas. „Artbag” iecienījusi arī Oulu pilsētas mēra kundze, kurai somiņa lieliski piestāvēja pie gaišā bikškostīma. Uzstāšanas laikā man bija mugurā Ingas Tauriņas pasakainā zaļā princešu kleita. Trūkst vārdu, lai aprakstīt pašu kleitu… Paldies Latvijas dizaineriem, pateicoties kuriem Latviju prezentēju vislabākajā gaismā.” Tikpat lielu sajusmu dziedātāja pauda arī par viesošanos uz pasaules lielākā burukuģa „Kruzenštein”: “Dziedāju gan savas, gan pašmāju dziesmas, gan pasaules hitus. Pavadījumu uz klavierēm spēlēja kāds pianists, kuru iepazinos īsi pirms uzstāšanās. Tikai krietni vēlāk uzzināju, ka talantīgais puisis ir paša kuģa kapteiņa dēls.”

jveart